מידע שימושי

לוגו מדעטק חיפה

מיקום: הכניסה בבניין הטכניון ההיסטורי מרחוב שמריהו לוין ניווט באפילקציות ניווט: יש להזין – רחוב שמריהו לוין 25, חיפה (ב-Waze "טיילת מדעטק") מומלץ להגיע בתחבורה ציבורית, מספר מקומות החניה במוזיאון מצומצם מאוד, אפשר לחנות ברחובות הסמוכים למדעטק (מסדה, ירושלים, פבזנר, יוסף הגידם)

שעות פעילות:16:30-20:30 יום חמישי 16.3.2017

מפת האירוע

דף האירוע באתר מדעטק

מדעטק חיפה

כחלק מהאמונה שהמוזיאון והקהילה משלימים אחד את השני, המבקרים יבנו פרויקט משותף וכל מבקר יתרום פרט אחד, אך הפרטים הרבים ייצרו תוצר קהילתי גדול כגון גינת פרחים מאירים ומסלול אתגרי שבו לכל מבקר תהייה השפעה על צורתו. המבקרים יחוו מבעד לעיניים מדעיות תופעות כחשמל וטיסה לחלל, ויחזו בהדפסת תלת ממד - היישר מחזית הטכנולוגיה.

  • סדנת מעגל חשמלי שיתופי למבקרים, כל מבקר ייצור פרח מסול, פסי נחושת ונורה צבעונית. על יד הנחת הפרחים הרבים שייוצרו על "גינה" מוליכת חשמל, יתקבל שדה פרחים מאיר וצבעוני. - פעילות לכל המשפחה בהרשמה מראש. כל 45 דקות מהשעה 17:00. 
  • סדנת ציור מגנטי שיתופי למבקרים. על ידי כדור ברזל בכתם צבע ומגנט המוזז מתחת לדף, ניתן לצייר ציורים מגוונים היוצרים יחד קולאז' מבקרים   - פעילות לכל המשפחה בהרשמה מראש. כל 45 דקות מהשעה 17:00. 
  • סדנת מסלולים אתגריים. בניית שיתופית על ידי המבקרים של מסלולי עץ המתחברים אחד לשני בהם ינועו גולות וכדורי ברזל- פעילות לילדים הצעירים יותר.  ברציפות לאורך כל הערב. אין צורך בהרשמה מראש.
  • מנהרת רוח אנכית – מתקן חקר פתוח. בניית גופים מעופפים והטסתם במנהרת הרוח.

 
הופעות חווייתיות
עיצוב דיגיטלי והדפסת תלת ממד - לכל המשפחה. כל שעה החל מ - 17:30.
כיצד ליצור ברק בחדר? הדגמות חשמל סטטי שיסבירו מדוע אנו מתחשמלים מהשמיכה או מידית הדלת, ואיך הגיע החשמל לידית? לכל המשפחה. 17:00, 18:00, 20:00
מופע חלל - הפיזיקה של הטיסה לחלל. כיצד הטיל הכבד ממריא, איך הלוויין נופל כל הזמן ולא פוגע בקרקע? איך אסטרונאוט מרחף?לכל המשפחה. כל שעה החל מ - 17:00.

אודות יום המדע

משרד המדע, הטכנולוגיה והחלל מקיים מידי שנה מאות אירועים לקהל הרחב בסמוך ליום ההולדת של המדען הנודע וזוכה פרס נובל לפיזיקה אלברט איינשטיין, החל ב-14 במרץ. מטרת יום המדע הישראלי לקרב את הקהל הרחב למדע, לעורר מודעות להישגי המדע והמדענים בישראל ולעודד חינוך למדעים. האירועים ביום זה מבקשים להנגיש מדע לקהלים רחבים וחדשים בדרך חווייתית ובלתי אמצעית כדי לעורר עניין ולמידה של תחומים שנתפסים לעיתים קשים להבנה.